Двукратният шампион от "Формула 1" Фернандо Алонсо, прибави нов трофей към богатата си визитка.

Испанецът, който се отказа от "Формула 1" в края на миналия сезон, спечели "24-те часа на Дайтона".

Алонсо бе в отбор с Камуи Кобаяши, Джордан Тейлър и Ренгер Ван Дер Занде, управлявайки "Кадилад DPI-V.R" за тима на "Уейн Тейлър Рейсинг".

Състезанието се проведе при изключително тежки условия и проливен дъжд, а Алонсо и компания имаха огромен късмет. Малко преди финала лидерската позиция бе за Фелипе Наср, но бразилецът допусна грешка на завой №1 и Алонсо успя да го задмине и да наптрупа преднина от 13 секунди.

Снимка: Twitter

Тежките условия принудиха организаторите да прекратят състезанието след 23 часа и 50 минути, а към този момент водач бе Алондо и победата отиде за отбора му.

Това бе най-краткото състезание в 53-годишната история на надпреварата, като се завъртяха 593 обиколки. През миналата година те бяха 808.

Фернандо Алонсо се нареди до Фил Хил и Марио Андрети, като третият шампион във "Формула 1" и "24-те часа на Дайтона".

Преди година той спечели "24-те часа на Льо Ман", а след три месеца ще участва в "Инди 500" и ще се опита да спечели т.нар "Тройна корона" в моторните спортове.