"Смърфовете" нанесоха своя удар в самото начало на двубоя и поведоха с 2:0 до осмата минута след голове на Сержиньо и Христо Златински.

Възпитаниците на Емил Велев напълно контролираха събитията на терена и не позволяваха на гостите да създават опасности пред Иван Караджов.

Славия все пак намали резултата при първата си добра възможност. В 79-та минута Радослав Василев се разписа с удар по тревата от близко разстояние. "Белите" обаче не успяха да натиснат до края и мачът завърши с успех за Локомотив.

В последните минути червен картон получи наставника на пловдивчани Емил Велев, след като бурна оспорва съдийско решение.

С тази победа "смърфовете" изпревариха Левски и Литекс и се изкачиха до четвъртото място в класирането. Славия е на осма позиция с 43 точки, съобщи БГНЕС,