България загуби с 2-3 от Финландия сблъсъка от първия кръг на втора група на Евро-африканската зона на “Купа Дейвис“. Това стана факт след днешната загуба на втората ни ракета Александър Лазов от Хари Хелиовара с 6-4, 6-7, 4-6, 3-6 във финалния пети мач от двубоя между двете страни. Григор Димитров бе върнал днес българите в играта след разгромна победа над Хенри Континен в по-ранния мач. Срещата на Лазов започна равностойно, а при 4-4 той успя да спаси цели 6 топки за пробив, след което на свой ред направи брейк и взе първия сет. Сашо имаше нужда от медицинска пауза малко преди края му заради проблем в глезена. Хелиовара, който непосредствено преди началото на мача бе избран да смени първоначалния избор Юху Пауку, поведе с 2-0 във втория сет. Лазов успя да го върне за 4-4, а след това достигна и до сетбол на сервис на противника си, но пропусна да се възползва. Срещата влезе в тайбрек, който бе спечелен при четвъртия мачбол от финландеца. В третия сет Лазов се пропука точно когато трябваше да сервира за оставане в него, правейки три непредизвикани грешки. В четвъртия сет Хелиовара поведе с 5-0, но Сашо се стегна и спечели следващите три гейма, отразявайки два мачбола. В крайна сметка финландецът не изпусна пробива си преднина и спечели, карайки България да съжалява за вчерашната изгубена победа на двойки. След поражението от Финландия ще играем плейофи през април за оставане във втора Евро-африканска зона, а противник ще ни бъде загубилият двубоя между Естония и Ирландия. /БГНЕС