Барселона победи Бетис с 4:2 в последна среща от 34-ия кръг на Ла Лига и се доближи на две точки от титлата. Лионел Меси се появи като резерва и вкара два гола, с които помогна на каталунците да обърнат мача. Барса изоставаше на два пъти но двата гола на Меси и по едно попадение на Алексис Санчес и Давид Вия оставиха трите точки на „Ноу Камп”. Меси пак беше резерва след срамната загуба от Байерн през седмицата. Вия, Санчес и Тейо започнаха като титуляри напред за „блаугранас”, но срещата с Бетис започна кошмарно за тях. Хорхе Молина подаде, Пабон овладя на задната греда и напредна преди да прати с десния крак в долния ъгъл за 0:1. Барса се съвзе бързо и в 9-ата минута Иниеста достигна аутлинията преди да прати премерено центриране за Алексис на задната греда и чилиецът засече с глава за 1:1. Молина изпревари Пике при корнер на Пабон, но ударът му мина от грешната страна на гредата. Давид Вия трябваше да вкара за домакините,  но той стреля слабо право в ръцете на Адриан, въпреки че имаше много време и място. Вия продължи да изпуска чисти положения и прати много над вратата, след като Шави му свали отлично топката. Тейо също пусна за Вия, който пак се изложи отблизо. Незнайно защо Барса атакуваше почти изцяло отляво и Дани Алвеш си почиваше по десния фланг. Тейо остави с финт двама защитници на земята в 42-ата минута, силната му тупалка срещна напречната греда и сякаш тупна зад голлинията, но съдията не зачете попадение и играта продължи. Този гол фантом сякаш разсея Барас и Бетис поведе в следващата атака с фантастичен гол.