Лацио победи Рома с 1:0 във финала за Копа Италия и вдигна трофея на „Олимпико”, където „сините” фенове ликуваха след успеха и класирането в Лига Европа, а за „вълците” остана горчилката от загубата. Сенад Лулич донесе купата за „орлите” с гол отблизо през второто полувреме. Това бе едва трети финал в турнира между отбори от един град и първи межди големите врагове от Вечния град. Лацио спечели турнира за шести път. Рома и Ювентус са рекордьори с по 9 отличия в турнира, но този сезон радостта бе за Лацио в много нервен мач. Още в 45-ата секунда Маркиньо получи жълт картон и даде тон за напрегнатия двубой с много сблъсъци и битка по целия терен. Лулич отправи първи опасен удар, а после Клозе отблизо добави от външната страна на мрежата. Майкъл Брадли проби, ала шутът му мина много встрани. Тоти и Ламела пратиха твърде слабо към вратата и не затрудниха Маркети, а Маркиньос пребори Лулич и му попречи да стреля. Най-добрите шансове през първата част дойдоха в края на полувремето.