Новият сезон в Серия А стартира със сериозна изненада, след като един от колосите в италианския футбол Милан загуби с 1:2 визитата си на новака Верона. Първият мач от новия сезон в шампионата на Италия се игра на стадион „Марк’Антонио Бентегоди”, а „росонерите” изненадващо загубиха срещата, с основна заслуга, за което бе и нападателят на Верона Лука Тони.  ”Росонерите” успяха да открият резултата в 13-ата минута с попадение на Андреа Поли, но новакът в Серия А осъществи обрат, след като Лука Тони реализира две попадения, паднали съответно в 30-ата и 53-ата минути. Така Верона ознаменува завръщането си в Серия А с победа, докато за Милан остава разочарованието, че стартира новата кампания с поражение. Българският национален вратар Николай Михайлов бе на резервната скамейка на Верона и остана там по време на целия двубой. Рикардо Монтоливо имаше възможност да открие резултата в началните минути, но не намери целта, а малко след това удар на Марио Балотели бе спасен от вратаря на домакините Рафаел. Резултатът бе открит в 13-ата минута. Точен за 1:0 в полза на „росонерите” бе Андреа Поли, който получи топката от Марио Балотели, преодоля като на шега двама играчи на Верона и с удар покрай вратаря прати кълбото в мрежата. В 21-ата минута Марио Балотели бе много близко до гол, след като изпълни пряк свободен удар отдалеч, но кълбото премина над напречната греда. Равенството бе възстановено в 30-ата минута. Кълбото бе центрирано в наказателното поле от корнер, а Лука Тони от няколко метра забоде с глава топката зад Кристиан Абиати. В 36-ата минута отново Тони можеше да отбележи, но вратарят на Милан спаси удара на нападателя с левия крак. При резултат 1:1 дойде и краят на първото полувреме. В 51-ата минута Бошко Янкович бе близо до попадение, но ударът му с глава бе отразен от Кристиан Абиати.