Манчестър Сити сложи край на серията без загуба на Евертън от началото на сезона със стилна атакуваща победа 3:1, която беше идеален отклик на унижението от Байерн Мюнхен през седмицата в Шампионската лига.   Евертън откри в 16-ата минута след грешка в защитата на Сити. Ромелу Лукаку елементарно финтира Лескът и стреля от 10-ина метра, Джо Харт изби с една ръка, но топката мина под него и влезе в мрежата. Това бе 4-ият гол на Лукаку от началото на сезона.   Само минута по-късно Сити съумя да изравни. След подаване на Яя Туре Негредо отбеляза третия си гол във Висшата лига и общо четвъртия във всички състезания с помощта на Хауърд.   Домакините веднага потърсиха пълен обрат и след куп пропуски на Серхио Агуеро именно Кун успя да вкара точно преди почивката, когато от малък ъгъл преодоля Хауърд. Асистенцията бе на Давид Силва.   След почивката, в 68-ата минута, Колман пусна страхотен пас към Пабло Сабалета в наказателното поле на Евертън, където аржентинецът бе фаулиран и главният рефер посочи бялата точка.