По този начин воденият от Рой Ходжсън отбор се нуждае от победа в последното си домакинство срещу Полша, за да си гарантира класиране за Мондиал 2014.

Англия поведе в 47-та минута, когато Уелбек стреля, но Полексич спаси, след което Рууни отново се бе пласирал добре и шутира при добавката, а топката мина под плонжа на вратаря на Черна гора и влезе в мрежата за 1:0.

Черногорците си отбелязаха изключително нелеп автогол в 62-та минута, когато Уелбек центрира в наказателното поле, а Бошкович матира Полексич и прати топката в собствената си врата.

Черна гора отбеляза почетен гол в 71-та минута, когато Бечирай подаде към Дамянович, а той прати топката във вратата на Джо Харт.

Англия отново си върна преднината от два гола в 78-та минута след много хубаво изпълнение на Андрю Таузенд, който разстреля Полексич.

Англия получи правото да изпълни дузпа в допълнителното време на мача, когато Кечойевич фаулира Даниел Стъридж в наказателното поле на Черна гора и съдията посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Даниел Стъридж, който оформи крайния резултат в срещата – 4:1.

В другия мач от групата Украйна победи с минималното 1:0 като домакин Полша и се приближи до участие на баражите за Световното първенство.

Единственото попадение в срещата отбеляза Андрий Ярмоленко в 64-та минута.

В последните мачове от групата Англия приема Полша, Украйна гостува на Сан Марино, а Черна гора посреща Молдова, предаде Гонг.