Отборът на Арсенал спря поредица от четири загуби като гост във Висшата лига, след като надви Мидълзбро с 2:1 в последния мач от XXXIII кръг на Премиършип. Наставникът на „топчиите” Арсен Венгер, чийто договор изтича в края на сезона, реши да заложи на схема с трима централни бранители, а в герои за тима му се превърнаха Алексис Санчес и Меуст Йозил. Двамата все още не са подписали нови контракти и тяхното бъдеще в клуба също остава неясно. Началните минути на срещата не бяха от най-вълнуващите, но след четвърт час домакините трябваше да преглътнат две разочарования. Първо Фабио да Силва се контузи и бе заменен принудително, а после и попадение Де Роон бе отменено заради засада. Арсенал трудно достигаше до чисти положения за гол, като най-деен сред „артилеристите” бе Алекс Окслейд-Чембърлейн, ала малко преди почивката миг на гениалност даде аванс на гостите. В 42-ата минута Алексис Санчес изпълни страхотно един пряк-свободен удар и не остави никакви шансове на вратаря да реагира с изстрел над стената – 1:0. При този резултат дойде почивката, а след нея домакините заиграха много по-силно.