Отново в герой за тима се превърна магьосника Кавани, който наниза цели две попадения. Първото попадение бе доста скучно. Двата тима предимно се бранеха и макар Наполи все пак да бе по-активния отбор, до чисти голови ситуации на практика не се стигаше.

Още с началото на втората част обаче Наполи изригна. Лаваци бе фаулиран в наказателното поле и последва дузпа. Другата голяма звезда на Наполи Кавани бе точен от бялата точка - 1:0.

В 56-ата минута обаче Каляри поднесе изненадата. Акуафреска размина Паоло Канаваро и от изгодна ситуация не пропусна да изравни резултата - 1:1. Това накара Наполи да заиграе още по-добре и да се хвърли в бесни атаки до края на мача.

Така в 61-ата минута Хамшик намери добре Кавани и той вкара втория си гол в мача, който бе и 22-и за сезона, предаде ТопСпорт. До края Каляри не успя да направи нищо съществено, за да затрудни съперника си и двубоят закономерно завърши с успех на домакините от Наполи.