Тази вечер вълците за пореден път разочароваха феновете си, правейки домакинско равенство 1:1 срещу предпоследния в класирането на Калчото тим на Сиена.

Срещата на Олимпико започна добре за джалоросите и привлеченият от Еспаньол през лятото Пабло Освалдо заби първия си гол за тима в 25-ата минута след асистенция на Марко Бориело.

Тифозите на Рома предвкусваха първи успех от началото на сезона преди да се стигне до фаталната 88-а минута, в която Роберто Витиело вкара за гостите и вбеси трибуните, откъдето вече се чуват призиви за оставка на Луис Енрике.

Така с едва две спечелени точки в три мача римският тим е на точка над зоната на изпадащите, а вече и отпадна от Лига Европа, където изненадващо бе елиминиран от словашкия Слован Братислава.

Сиена също има две точки и е на 15-о място, докато Рома е на 14-о. Успокоение и за двата тима обаче е, че са пред шампиона Милан, който е 16-и и пред Интер, който е на 18-а позиция в зоната на изпадащите, предаде Гонг.