Ливърпул и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0:0 на "Анфийлд" в дербито на върха 19-ия кръг във Висшата лига.

Двата тима излязоха в директен мегасблъсък за първото място в класирането, което преди мача се държеше от "червените дяволи" с три точки преднина. Статуквото се запази след предпазливо представление от Юрген Клоп и Оле Гунар Солскяр.

Резултатът бе справедлив след много силно първо полувреме на мърсисайдци и второ за Юнайтед. Изгодните шансове за двата отбора обаче се боряха на пръстите на едната ръка и сякаш те предпочитаха да не загубят. Това в по-голяма степен важеше за гостите, които владееха топката по-рядко, но бяха достатъчно опасни на контраатаки.

За мърсисайдци атакуващото трио не показа обичайната си силна игра и така за първи път от далечната 2005 година тимът не успя да вкара гол в три поредни мача от Висшата лига. Юнайтед вече е непобеден в 12 поредни мача от шампионата и така събира 37 точки на върха, а Ливърпул е трети с 34. Лестър е втори с 35.

Равенството идва перфектно за Манчестър Сити, който е с два мача по-малко и ако ги спечели, ще излезе на върха.

Ливърпул започна много по-активно двубоя и направи няколко опасни атаки. Най-добрата от тях дойде в 16-ата минута, но завърши с твърде неточен удар на Роберто Фирмино. Последва шут на Джердан Шакири, който рикошира в бранител и прелетя до гредата.

В първия половин час от мача Ливърпул отправи седем удара срещу нито един за съперника, но всичките опити бяха неуспешни.

Първият шут на гостите обаче бе на сантиметри от вратата. Той бе на Бруно Фернандеш от пряк свободен.

Втората част започна както и края на първата - предпазлива игра от съперниците и опити да се намерят нападателите с пасове зад отбраната. Тези топки обаче завършваха или с отсъдена засада или бърза реакция на защитниците. Една такава на Хари Магуайър бе много важна след центриране на Робъртсън към Фирмино от фланга.

В 75-ата минута дойде моментът за Манчестър Юнайтед. Маркъс Рашфорд проби по левия фланг и пусна към Люк Шоу, който веднага центрира остро към Бруно Фернандеш. Португалската звезда на гостите стреля по земя, но Алисон спаси с крак.

Три минути по-късно Ливърпул отговори. Тиаго Алкантара проби през центъра и задмина Фред преди да стреля опасно. Давид Де Хея реагира впечатляващо и изби.

В 83-ата минута дойде най-добрият шанс за Юнайтед. Пол Погба стреля от опасна позиция, но уцели Алисон в лицето.