Барселона и Реал (Мадрид) завършиха наравно 1:1 на "Камп Ноу" в първи мач от полуфиналната фаза в турнира за Купата на Краля.

Второто Ел Класико за сезона бе емоционално и оспорвано, но развръзката остана за реванша на 27 февруари, когато гладиаторите излизат на "Сантяго Бернабеу".

Каталунците се впуснаха в битката без Лионел Меси в титулярния състав и можеха да съжаляват, тъй като Реал изигра много силно първо полувреме, в което често затрудняваше защитата пред Тер Щеген.

"Белия балет" поведе още в шестата минута след хубава комбинация между триото в атака - Винисиус, Бензема и Васкес. Последният се възползва от пас на французина, изпреварвайки Ленгле.

Реал продължи да е активен най-вече чрез бразилския талант, но той твърде често взимаше грешни решения в ключови момента.

Пред другата врата Барса също не бе безобиден, като Иван Ракитич удари греда след центриране от фаул десетина минути преди края на полувремето.

През втората част доминацията бе за каталунците и те стигнаха до важния гол в 58-та минута, когато по чудо на няколко пъти топката не влезе във вратата. След страхотна намеса на Серхио Рамос на гол линията, шансът получи Малкълм и последвалият удар от малък ъгъл бе много класен - 1:1.

Барса продължи да натиска, Меси влезе в игра, но защитата в бяло не допусна нова фатална грешка. Същото важеше и за тази в червено и синьо.

Сблъсъкът бе страхотен и показа, че Реал няма нищо общо с онзи отбор, който загуби с 1:5 на този стадион през октомври. С Лионел Меси титуяр обаче нещата може да са различни в края на февруари.

Предимството за "белия балет" е, че има гол на чужд терен.