Байерн (Мюнхен) направи втора поредна издънка в Бундеслигата след завръщането си от Световното клубно първенство в Катар.

Баварците загубиха с 1:2 в гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт), като с грешките си са на път да върнат интригата в немския шампионат.

Байерн продължава да оглавява класирането, но ако утре РБ Лайпциг вземе мача си в Берлин, то разликата ще е едва две точки.

Явно постигането на Големия шлем във футбола със спечелването на пет трофея, разглези играчите на Байерн, които за поредна седмица не показаха най-доброто от себе си.

Големият проблем пред Байерн бе начинът, по който шампионите влязоха в мача. Сякаш малко високомерно и неподготвено, а това доведе до преднина от два гола в полза на Айнтрахт за 30 минути игра.

Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато след добра атака Филип Костич намери Даичи Камада, който оставен непокрит на няколко метра от вратата нямаше как да сбърка.

След половин час игра пък Амин Юнес успя да удвои след невероятен удар в сглобката на вратата на Мануел Нойер.

Естествено, че след двата гола пасив Байерн се хвърли с всички сили в атака, с надеждите да промени развоя на мача.

За щастие на баварците, голаджията им Роберт Левандовски ги върна в мача с дежурния си гол, вкаран в самото начало на втората част.

И макар до края Байерн тотално да контролираше мача, нов гол така и не падна, което означаваше трето поражение през сезона.