Берое завърши сезона в Първа лига с престижна победа.

Старозагорци спечелиха домакинството си на Левски с 3:1, навръх 105-ия рожден ден на "синия" клуб.

Това бе трети успех за Берое над този съперник през сезона, но воденият от Александър Томаш тим ще завърши на четвъртата позиция в първенството.

Левски пък е трети, а във вторник го очаква бараж за Лига Европа срещу Етър.

Именно заради баража, днешният състав на Левски бе доста експериментален. Доста от основните играчи бяха оставени извън групата, а само трима от тези, които стартираха срещу ЦСКА, бяха титуляри и днес.

Георги Тодоров бе заложил на доста млади играчи, сред които и 16-годишният Мартин Петков.

Тези промени оказаха сериозно влияние на играта на Левски, което беше очаквано.

Ваканционното настроение явно бе обзело Берое, защото и старозагорци не изиграха най-силният си мач.

Положенията в мача бяха малко, а грешките преобладаваха.

Снимка: БТА

Камбуров пропусна да се разпише през първата част, както и младият Мартин Петков.

Гол все пак падна в 28-ата минута, когато Камбуров отлично отклони към Бригидо, а португалецът с чудесен диагонален шут прати топката във вратата.

Втората част започна чудесно за домакините, които само пет минути след началото й стигнаха до втори гол.

Поредица от грешки в "синьо" позволиха на Мартин Камбуров да навлезе в наказателното поле и да отправи удар. Той не бе сред най-силните, но мина между краката на Николай Кръстев и резултатът бе удвоен - 2:0 за Берое.

Левски се активизира след инкасирания втори гол и тръгна по-смело в предни позиции.

Това се отплати в 70-ата минута, когато Матеус Леони спъна Станислав Иванов и съдията отсъди дузпа.

С изпълнението се нагърби най-опитният на терена - Валери Божинов, който безкомпромисно вкара за 2:1.

Импулсът в Левски продължи и "сините" атакуваха, но това съвсем отслаби и без това неубедителната им игра в защита.

Берое получи няколко възможности, а при едно от тях Камбуров остана очи в очи с Кръстев, но вратарят спаси.

В последните минути на мача линиите на двата тима съвсем се разкъсаха и футболните моменти бяха изключително малко.

Минута преди края отбраната на Левски направи нова безумна грешка, след която трима играчи на Берое останаха сами в наказателното поле, Стоян Иванов подаде към Камбуров, а той оформи крайното 3:1.

Това бе негов рекорден гол №18 срещу Левски.