Локомотив (София) постигна първа победа за сезона, надигравайки Ботев (Пловдив) с 2:0 в столичния квартал "Надежда" в мач от четвъртия кръг на Първа лига. За "канарчетата" това бе четвърта поредна загуба в първенството.

Джеймс Ето'о остави "жълто-черните" с човек по-малко в 27-ата минута, след като бе изгонен за грубо влизане в краката на Димитър Митков. Именно Митков даде аванс на столичани в 50-ата минута след асистенция на Мики Орачев. В 84-ата минута влезлият като резерва Илия Димитров се разписа за 2:0.

"Железничарите" се изкачват до осмото място в класирането с 5 точки, докато "канарчетата" остават последни с 0. В следващия кръг Локомотив е гост на Септември на националния стадион "Васил Левски", докато Ботев приема ЦСКА..

След края на срещата трима от българите в състава на "жълто-черните" дълго време останаха пред сектора за гости и разговаряха с феновете. Това бяха Виктор Генев, Димитър Тонев и Николай Минков, които бяха привикани от бултрасите за обяснения.

Феновете са бесни от слабото представяне и са поискали задължителна победа над ЦСКА другата седмица.

В същото време изпълняващият длъжността старши треньор на "канарчетата" Артур Ованисян прибра отбора в съблекалнята и дълго време не излезе от нея. Той закъсня и за задължителните интервюта пред телевизията, която държи правата за излъчване на българското първенство.