ЦСКА продължава гонитбата с "Лудогорец" за шампионската титла. "Армейците" спечелиха с 5:1 срещу Берое и се изравниха по точки с раздградчани на върха - по 10, но "орлите" са първи заради по-добра голова разлика.

На стадион "Българска армия" ЦСКА бързо уби интригата с гол още в петата минута. Разписа се Гарсес, който засече центриране на Де Нойер.

В 18-ата играчите на Саша Илич отказаха съперника с втори гол. Новото попълнение Дюкенс Назон вкара топката в мрежата, като за него това бе първо шампионатно попадение.

През втората част ЦСКА свали оборотите, а Илич извади част от титулярите, за да ги запази за предстоящия евромач със Сейнт Патрикс Атлетик в четвъртък.

При 2:0 реферът Железов спести втори жълт картон на Жеферсон за грубо влизане в тялото и главата на Юсеин. Последва мигновена реакция на Илич, който секунди по-късно смени своя футболист.

В 75-ата минута ЦСКА стигна до трети гол на влезлия като резерва Браян Морено.

Берое върна един гол в 81-ата минута чрез Тунгара от дузпа, отсъдена след игра с ръка на Кох.

Радостта им обаче се оказа много кратка, защото "червените" реагираха като ужилени. В 94-ата минута Иван Турицов също се разписа от дузпа, а веднага след това Гарсес вкара втория си гол в мач, оформяйки крайното 5:1.

Така ЦСКА, който в този мач бе изведен с капитанската лента от Георги Йомов, направи отлична репетиция за мача си с ирландците от Лига на конференциите и чака в приповдигнато настроение следващото си европейско препятствие.