Челси взе много важна победа при домакинството си на Нюкасъл с 2:1 в 22-ия кръг на Висшата лига.

Така "сините" на Маурисио Сари се утвърдиха на четвъртото място класирането и по-точно топ 4, защото се отдалечиха на шест точки от петия Арсенал.

Успехът не дойде лесно, тъй като "свраките" съумяха да изравнят в хода на второто полувреме и често поставяха съперника си в трудно положение. Безспорното превъзходство в класата на домакините обаче си каза крайната дума.

Педро откри резултата още в деветата минута след фантастичен пас от Давид Луис, спиране на топката и прехвърляне. Гол по конец, който матира Мартин Дубравка.

Резултатът бе изравнен в 40-та минута, когато след центриране Кийрън Кларк се извиси по страхотен начин и с глава прати топката в ъгъла на Кепа.

Победният гол за Челси падна в 56-та минута. Еден Азар проби с лекота между 4-5 защитници на Нюкасъл и подаде на Вилиан, който намери коридор към далечния ъгъл и го порази с фалцов удар.

Челси вече има 47 точки и е една зад Тотнъм, който е с мач по-малко. Нюкасъл е в зоната на изпадащите - 18-ти с 18 точки.