ЦСКА изпраща с огромно разочарование обещаваща европейска вечер в евротурнирите.

В първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа "червените" загубиха от "Копенхаген" с 1:2, след като получиха директен червен картон при 1:0, а след това и допуснаха дузпа за пълен обрат.

Ключовите две решения на главния съдия от Белгия бяха спорни, най-вече червеният картон на Божидар Чорбаджийски, но основанията му бях налице.

Картонът бе вдигнат след фантастично начало на домакините.

ЦСКА започна в страховито за съперника темпо, воден от рева на над 25 хиляди души по трибуните. В първите минути тимът на Нестор Ел Маестро надигра съперника си и при 11 срещу 11 даваше заявка дори за победа.

Първата добра възможност се откри пред Тиаго Родригес, чийто удар в 13-а минута бе спасен от вратаря.

Страхотният импулс логично даде резултат. В 15-а минута с фантастичен извеждащ пас Кирил Десподов изведе Мауридес и бразилецът не сгреши сам срещу вратаря, пращайки топката между краката му.

Снимка: Bulphoto

В 20-а минута стадионът изтръпна. Сенегалецът Даме Ндой нацели горната греда с хубав удар.

В последвалите минути "Копенхаген" натисна и с широчина на атака създаваше проблеми на съперника.

В 32-а минута удар на Виктор Фишер се отклони в играч на ЦСКА и мина в близост до вратата на Черниаускас.

10 минути преди края на полувреме един от най-добрите играчи на "червените" - Едвин Джеси, бе принуден да напусне терена заради контузия.

Божидар Чорбаджийски затрудни задачата на своите в 40-а минута, получавайки червен картон. Централният защитник удари противников играч без топка. Решението бе пресилено..

В началото на втората част датчаните натиснаха и Черниаускас направи страхотно спасяване в 49-а минута.

Продължителното владение на топката от "Копенхаген" за жалост даде резултат. В 64-а минута резервата Денис Вабро вкара със снаряд от извън наказателното поле.

Отсъдена дузпа от белгийският рефер Барт Вертентен в 73-а минута остави горчилка във феновете на ЦСКА. Кирил Десподов сложи ръката си върху Бойлесен и последният лековато падна на тревата. Кодро реализира дузпата, въпреки че Черниаускас бе много близо до спасяване - 1:2.

До края на двубоя датчаните спокойно запазиха удобния за тях резултат и остават твърд фаворит на реванша. ЦСКА ще търси голове в Копенхаген след седмица, но задачата е изключително трудна.