Интер взе първи точки в тазгодишната групова фаза на Шампионската лига, след като надделя над Виктория Пилзен в Чехия с 2:0.

Срещата се разви комфортно за отбора на Симоне Индзаги след гол през първото полувреме, червен картон за гостите през второто и малко след това попадение на успокоението за италианския тим.

Чешкият шампион все пак заслужава похвала за представянето си, което бе много по-вдъхновено от това при тежката загуба с 1:5 от Барселона на "Камп Ноу". Тимът на Михал Билек заслужава похвали и поради факта, че за втори път излезе с 10 местни играчи като титуляри плюс само един чужденец.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ В ПИЛЗЕН >>>

Чужденците на Интер обаче показа класа, а головете реализираха Един Джеко и Дензъл Дъмфрис. Босненецът се разписа в 20-ата минута след добра работа последователно на Робин Госенс и Хоакин Корея, като последният асистира.

В края на първото полувреме и началото на второто бе най-сериозният натиск пред вратата на Виктория, като последователно пропуски направиха Джеко на два пъти, Мхитарян, Госенс и Милан Шкриниар. Похвали заслужава и вратарят на домакините Йиндрих Станек.

В 61-ата минута чехите останаха с човек по-малко, когато Павел Буха направи грубо нарушение срещу Николо Барела. Съдията показа жълт картон, но след разглеждане със системата Вар посочи изхода за Буха.

Интер се възползва и стигна до втори гол в 70-ата минута, когато Дензъл Дъмфрис завърши контраатака след пас на Джеко, който се записа и сред асистиращите.