Ливърпул направи грешна стъпка в борбата за четворката в Премиър лийг. Мърсисайдци взеха само точка от домакинството си на Нюкасъл, завършило 1:1, като за това могат да се сърдят най-вече на себе си.

Те получиха болезнено дежавю отпреди няколко дни, след като в понеделник отново бяха в подобна ситуация - водиха дълго на Лийдс и допуснаха изравняване в самия край.

“Червените” доминираха през почти целия двубой, след като Мохамед Салах откри резултата още в третата минута. Египтянинът вкара двадесетия си гол за сезона, след като Садио Мане центрира отляво, защитник на “свраките” изчисти лошо топката, която се озова в Салах и той я прати под плонжа на Мартин Дубравка за 1:0.

С попадението на Салах Ливърпул откри резултата на “Анфийлд” в мач от Висшата лига за първи път от 27 декември миналата година насам.

След ранния гол домакините владееха случващото се на терена, а футболистите на Нюкасъл се защитаваха с всички сили. Играчите на Юрген Клоп създаваха положение след положение пред вратата на Дубравка, но успоредно с това Салах, Мане и Диого Жота се надпреварваха да пропускат добрите шансове.

В крайна сметка клишираната, но до болка вярна максима, че когато не вкараш, получаваш гол, се получи нагледно и днес.

Калъм Уилсън надбяга защитата на Ливърпул във втората от общо четирите минути продължение, стреля и Алисон спаси, а след това топката се удари в ръката на Уилсън и той я добави в мрежата със сетни сили. След дежурната консултация с ВАР голът бе отменен, но това далеч не бе всичко.

Изсипана топка в последните секунди на двубоя не бе добре изчистена от защитник в червено, за да се озове в Джо Уилок, който от десетина метра не пропусна да изравни - 1:1.

И докато за домакините това бе удар по амбициите за класиране за Шампионската лига, то Нюкасъл уверено върви към спасението си. "Свраките" са в серия от четири мача без загуба и са на девет точки от зоната на изпадащите.

Ливърпул е шести с 54 точки - една по-малко от Челси и Уест Хем, които играят помежду си по-късно днес.