Царско село победи Пирин с 3:0 в домакинство и се изравни по точки в класирането с тима на Ботев (Враца) - по 24.

Така в директния сблъсък между двата тима във Враца на 16 май ще се реши кой от тях ще изпадне директно във Втора професионална лига. Ако "царете" победят, ще имат шанс и да се спасят директно при последвал успех и срещу Локомотив София в последния кръг.

Мачът днес започна отлично за домакините, които се възползваха от грешка на защитата на Пирин. Николай Бодуров сбърка при изнасянето на топката и Царско село направи светкавична контраатака, при която Венцислав Христов тръгна сам от центъра и с мощен шут в горния десен ъгъл на вратата на Янко Георгиев откри резултата. Само 8 минути по-късно отново Христов бе оставен непокрит на задна греда, като централният нападател отново демонстрира точността на удара си и вкара със силен шут в близкия ъгъл.

Пирин опита да реагира едва през второто полувреме. В 59-ата минута Станислав Костов вкара хубав гол, след като засече центриране от пряк свободен удар. Ситуацията обаче бе преразгледана от системата за видео повторения и продължение на 3-4 минути и попадението бе отменено, тъй като нападателят е бил в тънка засада.

В 70-ата минута Реди Каса направи 3:0 за Царско село след точно изпълнена дузпа, въпреки че вратарят Янко Георгиев стигна до топката, но не успя да я избие.

В последните минути Николай Николов направи голям пропуск за Пирин, като получи чудесно подаване от Христофор Хубчев, но на празна врата стреля в напречната греда.