Атлетико (Мадрид) е само на победа от титлата в испанския футболен елит и тя трябва дойде срещу почти изпадналия вече отбор на Валядолид в последния кръг.

След невероятна драма "дюшекчиите" на Диего Сиемоне показа характер и направиха късен обрат при домакинството си на Осасуна  - 2:1.

В същото време Реал (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) като гост с 1:0 и остава в битката за трофея, като е на две точки от историческия си градски съперник. Ще се надява на грешка на атлети в последния кръг и на свой ред на победа срещу Виляреал.

ВИДЕО ОТ КЛЮЧОВИТЕ МАЧОВЕ ВИЖТЕ В ДЪНОТО НА СТАТИЯТА

Барселона официално отпадна от сметките за трофея, след като допусна обрат и разочароващо поражение от Селта с 1:2 на "Камп Ноу". Каталунците вече са на седем точки от лидера и може да загубят третото място от Севиля в последния кръг.

Но по ред на номерата...

Атлетико оцеля срещу Осасуна, след като два негови гола бяха отменени в хода на второто полувреме заради засади - първо на Стефан Савич и след това на Яни Караско.

В 75-ата минута Осасуна стигна до попадение чрез удар с глава на Анте Будимир. Топката бе спасена от Ян Облак, но стотни след като премина с целия си обем голлинията.

Атлетико обаче никога не се предава под ръководството на Симеоне. В 82-ата минута Ренан Лоди беше изведен от Жоао Феликс и със силен изстрел изравни за 1:1.

Домакините се втурнаха в атака и кой друг ако не Луис Суарес им донесе победата в 88-ата минута. Уругваецът получи от Яни Караско и от близка дистанция вкара важния гол за 2:1.

По същото време в Билбао Реал (Мадрид) макар и трудно си свърши работата чрез победа с 1:0. Хората на Зинедин Зидан дочакаха своя момент в 68-ата минута. Централният защитник Начо вкара след късо изпълнение на ъглов удар и остро центриране на Каземиро.

Най-разочарованият тази вечер е отборът на Барселона. Каталунците загубиха всякакви шансове за титлата след поражение от Селта.

Te поведоха в 28-ата минута с попадение на суперзвездата си Лионел Меси. Той получи перфектен пас от Карлос Домингес и отклони топката с глава в далечния ъгъл за 1:0.

Точно 10 минути по-късно Селта изравни. Санти Мина получи на границата на наказателното поле и стреля през Жерар Пике. Марк Андре Тер Щеген не виждаше топката и не успя да реагира - 1:1.

В 83-ата минута Клеман Ленгле от каталунците получи втори жълт картон за много грубо нарушение срещу Кевин Васкес.

Селта стигна до победно попадение в 89-ата минута, когато Санти Мина вкара втория си гол. Той бе точен с добавка след удар в гредата на резервата Аугусто Солари.

Така за първи път от 2008-а година Барса няма да е в първите две места на испанския футбол.