Етър победи Арда с 2:1 по най-драматичния възможен начин, след като вкара гола на успеха в последната минута от четирите добавени след 90-ата.

Финландският нападател Дидис Лутумба-Пита вкара на празна врата, след като вратарят на гостите Анатоли Господинов отби удар в краката му. Отборът във виолетово триумфира след 12 поредни мача, в които нямаше победа в първенството.

Серията започна в края на октомври и обрече тима от Велико Търново на последното място и почти сигурно изпадане. Е, трите точки днес поне съхраниха някаква надежда - Етър е с 13 точки, предпоследният Ботев (Враца) има 17, а Локомотив (Сф) и Пирин са с 25.

При три оставащи двубоя за "болярите" в редовния сезон и още пет след това във втората фаза, все пак има теоретичен шанс да се спаси този отбор от потъване.

Драмата бе пълна, тъй като Арда с победа влизаше в топ 6, изпреварвайки поне временно ЦСКА 1948. Но гостите не успяха да намерят играта си, като дори имаха късмет резултатът да е 1:1 преди гола на Лутумба-Пита.

Домакините поведоха в 45-ата минута с гол на Иван Василев, а после пропуснаха три отлични възможности да удвоят.

В 74-ата минута Пита стреля в гредата от чиста позиция, а при добавката топката отиде в аут. И докато играчите на Етър още съжаляваха, Арда нанесе удара си за 1:1. Тонислав Йорданов вкара от пряк свободен удар и изравни.

Но финландецът се реваншира пред феновете и съотборниците си с победния гол за 2:1, който поне временно съхранява малката надежда на Велико Търново да има отбор в елита и догодина.