След седем поредни поражения, закъсалият на последното място в класирането Етър постигна второ поредно равенство.

"Болярите" изкопчиха драматично 1:1 с Ботев (Пловдив) в Коматево, в мач от деветия кръг на Първа лига.

Джонатан Перейра трябваше да се окаже героят за пловдивчани, вкарвайки попадение в 18-ата минута на мача.

Той бе на точното място, за да се възползва от група грешка на опитният страж Христо Иванов. Капитанът на Етър не успя да изчисти топката, а за Перейра не бе проблем да вкара в опразнената врата.

Ботев обаче не можа да използва предимството си докрай, като до края на мача по-чистите ситуации се откриха пред тима на Етър.

През втората част Яни Пехливанов и Преслав Боруков изпуснаха две прекрасни положения, които можеха да донесат точката на "болярите".

Все пак с оглед на показаното Етър достигна до заслужено равенство, донесе го правещият прекрасно впечатление от началото на сезона Преслав Боруков.

В последните секунди на даденото от съдията продължение, той се възползва от хаос в отбраната на Ботев и донесе точката на своя тим.

Така закъсалият от управленска и фонансова гледна точка Ботев, допусна неочаквана грешка в Първа лига.