Победи за двата "ведомствени" отбора белязаха ранните мачове от програмата на Шампионската лига.

Срещите на Ред Бул-ите от Лайпциг и Залцбург се играха по едно и също време, като завършиха с успех за домакините.

Германският тим записа важна победа с 3:1 срещу Селтик в борбата си за класиране в елиминационната фаза на Шампионска лига. "Биковете" са трети в групата, в която са още Реал Мадрид и Шахтьор Донецк, с три точки, докато "детелините" са последни с една.

С основна роля за успеха на Лайпциг бе вратарят на Селтик Джо Харт, който направи няколко груби грешки в срещата. В 28-ата минута Нкунку откри резултата за 1:0, а в началото на втората част Селтик успя да изравни чрез Жота Пелетейро.

След това Джо Харт подари топката на съперника и Андре Силва вкара за 2:1, а след това португалецът оформи крайния резултат с втори гол в 77-ата минута.

РБ Залцбург пък също постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като спечели домакинството си на Динамо (Загреб) с 1:0.

През първата част домакините бяха по-настойчивият тим, но не успяха да открият резултата. След почивката "биковете" също създаваха повече положения и така бяха възнаградени в 71-вата минута, когато Ноа Окафор беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Садег Мохарами срещу Андреас Улмер. В добавеното време резервата на гостите Йосип Дърмич се разписа с глава, но негова засада лиши тима му от изравнителното попадение.

Така РБ Залцбург се изкачи на първото място в група Е с актив от 5 точки, докато Динамо е на третата позиция с 3 спечелени пункта. В другия мач от групата Челси приема Милан.