Украйна изигра впечатляващ мач във футболната Лига на нациите и победи Армения с 5:0 в Ереван.

Срещата беше много важна за "жълто-сините" за запазване на шансовете за спечелването на група 1 в Дивизия "B".

Тя дойде дни след категоричната загуба от Шотландия с 0:3, която направи "гайдарите" фаворит за класиране в елитната Дивизия "А".

С днешния си успех Украйна си върна поне временно първото място с актив от десет точки, но Шотландия е само с една по-малко и тази вечер приема третия Ирландия, който е с четири точки. Армения остава на последната позиция с три и е много вероятно да изпадне в Дивизия "C".

Украинците вкараха само един гол днес през първото полувреме, като в 22-ата минута точен бе Олекссандър Тимчук. през втората част обаче се развихриха. В 57-ата минута отбеляза Олександър Зубков, а 12 по-късно сред голмайсторите се записа и Артьом Довбик. В 81-ата минута Данило Игнатенко направи резултата 4:0, а крайното 5:0 оформи отново Добвик три минути по-късно.

Така украинците постигнаха най-убедителната си победа от 2019-а, когато със същия резултат победиха Сърбия в европейска квалификация.

В последния кръг Украйна приема Шотландия в мач, който ще е директна битка за първото място.