Гол красавец в 91-ата минута на мача измъкна Реал (Мадрид) от поредна домакинска издънка през сезона. С него макар и трудно, Кралския клуб успя да победи с 2:1 опашкаря Елче.

Успехът дойде с обрат в последните 20 минути на мача, като и двата гола вкара Карим Бензема, който за пореден път измъква съотборниците си от тежка ситуация.

Реал бе в серия от две поредни равенства 1:1, като днес се очертаваше да има трето такова. В първите секунди от добавеното време обаче Модриц спря топката за Бензема, който без подготовка отправи страхотен изстрел с левия крак, превърнал се в победен гол.

Този победен гол приближи Реал на пет точки от лидера Атлетико, макар "дюшекчиите" да са с мач по-малко.

Все пак това оставя някакви надежди за преследване на титлата, защото нова издънка от страна на Реал вероятно щеше съвсем да изпари тези надежди.

Именно издънки у дома, каквато се очертаваше и днес, костваха най-много точки за Реал през сезона. Загуби от Кадис, Алавес и Леванте у дома, реми със Сосиедад, както и равенства срещу Елче и Осасуна навън са основната причина, защитата на титлата да изглежда почти невъзможна задача.

Днес Реал отново не изигра най-убедителния си мач. Може би голът на Дани Калво в 61-ата минута събуди домакините.

Играчът на Елче отправи изклчително силен удар с глава, който на два пъти се удари в горната греда, като и при двете тупкания на земята бе зад голлинията.

След този гол Реал заигра по-добре, а в 73-ата минута Бензема изравни с глава, за да дойде и победният му гол в самия край.