Голмайсторът на ЦСКА Дюкенс Назон обяви в официалния си профил в социалните мрежи, че е бил обиден расистки по време на мача срещу Ботев в Пловдив в петък вечер (2:1).

Нападателят от Хаити вкара втория гол за победата на "червените", а след това направи жестове към централната трибуна на стадиона, откъдето - поне според неговото твърдение, е дошла обидата.

"Ще убия някой расист - написа Назон. - Десетгодишно дете ми вика "маймуна". Бих привикал баща му, за да го напляскам и да променя възпитанието на детето му."

Разбира се, важното е какво е написал делегатът на мача в доклада си. Той имаше доста работа в емоционалния мач в петък, след като на два пъти през второто полувреме играта бе спирана за няколко минути заради пиротехника, хвърлена на терена от феновете на домакините. Тя наруши видимостта на игрището и нямаше как мачът да продължи.

Освен това с последния съдийски сигнал предмет удари в главата треньора на гостите Нестор ел Маестро, който се радваше с помощниците си.

Наставникът прие с чувство за хумор случката и каза пред камерите на Диема спорт минути по-късно:

"Нещо ме удари в главата, но съм добре. Даже съм малко по-красив така".

Но въпреки тази шега, ако делегатът е описал удара, расистките обиди и всичко, случило се по трибуните около терена, Ботев го чака сериозно наказание.