Витоша (Бистрица) победи Царско село с 3:2 като докамин в среща от осмия кръг на Първа лига.

Двубоят бе много интерес и белязан от не малко голови положения, като победният гол падна в 84-та минута.

Задачата на бистричани бе улеснена от червен картон на бразилеца Уесли Ната 20 минути преди края.

Резултатът бе открит от Илия Димитров в 14-та минута, който прехвърли вратаря на гостите след страхотен пас на ветерана Емил Гъргоров.

Царско село изравни в 37-та минута след далечен пряк свободен удар на Антон Карачанаков, като траекторията на топката заблуди вратаря Християн Васиилев.

Втората част мина на много по-високо темпо и ударите към двете врати не спираха. В 51-та минута Емил Гъргоров доде нов аванс на бистричани от дузпа след нарушение на Божидар Кацаров срещу Атанас Кабов.

Царско село обаче изравни отново в 64-та минута със страхотен удар от дистанция на Уесли Ната. Бразилецът обаче бе изгонен за удар с лакът само осем минути по-късно.

Витоша стигна до успеха в 84-та минута с гол на Четин Садула, който стреля силно по земя от границата на наказателното поле - 3:2.

Това бяха първи точки за бистричани през сезона, но тимът остава засега безнадеждно на последната позиция., като е на пет зад днешния си съперник, който е предпоследен.