Милан победи с 4:0 у дома австрийския Залцбург и стигна осминафинал в Шампионската лига. Дори реми стигаше на гранда със 7 титли на континента, за да вземе второто място в група Е, където актуалният първенец на Италия се настанява с финалните 10 точки.

Залцбург остава с 6 на трето място и ще играе в Лига Европа.

С най-голяма заслуга за победата е опитният Оливие Жиру - два гола и две асистенции в мача. Той откри с глава в 14-ата минута, а пак френският ветеран бе в основата на втория гол, като свали топката на Раде Крунич, който пак с глава реализира едва 41 секунди след старта на второто полувреме - 2:0. Жиру сложи глазурата на тортата на представянето си с второто си попадение в 57-ата минута, а в добавеното време изведе Жуниор Месиас за четвъртия гол.

Милан е отново в елиминациите сред най-добрите 16 тима в Европа след 9 дълги години, а до февруари, когато са мачовете, ще минат 3200 дни, откакто за последно "росонерите" бяха част от този етап на турнира.

Челси спечели група Е с 13 точки, а тази вечер обърна Динамо (Загреб) от 0:1 до 2:1. Гостите откриха с гол на Бруно Петкович, но още до почивката Рахийм Стърлинг и Денис Закария донесоха обрата.

В група H имаше невероятна драма - не за квотите за осминафиналите, отдавна отредени на Бенфика и ПСЖ, но за първото място. Португалският гранд спечели гостуването си на Макаби Хайфа с 6:1 и изпревари парижани на върха само по голове на чужд терен в групата!

Двата тима събраха по 14 точки след успеха на парижани в Торино над Ювентус с 2:1, като головата им разлика също се изравни - 16-7. Само попаденията навън пратиха "орлите" от Лисабон на върха, а ПСЖ ще е непоставен на жребия в понеделник.

В Торино гол на Килиан Мбапе от изключителна класа даде аванс на гостите, но Леонардо Бонучи изравни. Нуно Мендеш донесе успеха на френския тим. "Старата госпожа" все пак остава в Европа, макар и във втория по сила турнир, след поражението на Макаби.

И за десерт - последните мачове в група G, в които фиксираме резултатите и крайното класиране, което така или иначе бе ясно:

Манчестър Сити - Севиля 3:1

Копенхаген - Борусия (Дортмунд) 1:1.

Сити е първи с 14 т., Борусия следва с 9, Севиля завършва трети с 5, а датският тим остава с 3. Голяма вечер имаше 17-годишният бранител на "гражданите" Рико Люис, който вкара първия си гол за клуба, и то в Шампионската лига.