Реал (Мадрид) затвърди тенденцията да играе трудно като гост на Виляреал. “Лос бланкос” отново не успяха да спечелят срещу този съперник далеч от дома и след 0:0 вече имат само четири точки преднина пред втория в класирането на Ла Лига - Севиля.

За последно столичани са си тръгвали като победител от “Естадио де ла серамика” през февруари 2017 година, а оттогава до днес неизменно взимат само по точка при визитите си на този стадион и съперник в първенството.

Подробен репортаж може да гледате тук.

Всъщност футболистите на Карло Анчелоти не могат да се оплачат от липса на възможности в днешния мач, но в крайна сметка бяха отчаяни от гредите, както и от редица страхотни спасявания на вратаря на “жълтата подводница” - Херонимо Руй.

Първата греда в мача обаче бе на сметката на домакините, които стигнаха до добра ситуация в 18-ата минута. Тогава Арно Данжума завърши прекрасна атака на Виляреал, но топката се отби в страничната греда на Куртоа.

Гарет Бейл създаде работа на Руй в последната минута на полувремето, когато стреля от малък ъгъл, но Херонимо го затвори добре. Уелсецът разтресе напречната греда десетина минути след началото на второто полувреме, когато получи пас от Винисиус и шутира, като Руй отби топката преди тя да се удари в рамката.

Сръбската многомилионна покупка на “белите” Лука Йович се появи в игра през второто полувреме и също удари напречната греда на вратата на Руй в продължението на мача. Преди това стражът на домакините направи още няколко впечатляващи спасявания

След днешното равенство Виляреал се превърна в първият отбор след Спортинг (Хихон) през сезон 1992/1993, който успява да направи две нулеви равенства срещу Реал в рамките на един и същ сезон.