Грузия и България завършиха наравно 0:0 на препълнения стадион "Борис Пайчадзе" в Тбилиси в среща от Група 4 на Дивизия "C" в Лигата на нациите.

Така за трети път в четири мача нашите стигнаха до равенство, след като постигнаха такива срещу Северна Македония и Гибралтар. Спряха победната серия на грузинците, които бяха с пет поредни успеха в официални мачове, включително и три в досегашните на турнира. Множеството домакински фенове ще останат разочаровани, тъй като се очакваше техните любимци да победят, а и цялостната продукция на терена не бе особено съдържателна.

По подобие на срамното поражение с 2:5 в Разград от този съперник, България отново беше по-безопасният от двата отбора, но този път временният селекционер Георги Иванов реши да заложи основно на игра в защита и това сработи. За това твърдение подсказва статистиката - 17 срещу 3 опити за отбелязване на гол в полза на домакините.

Нашите национали не отправиха нито един точен удар, докато грузинците направиха няколко пропуска през второто полувреме, но като цяло играта им бе много по-слаба от тази при гостуването в България. До голяма степен това се дължеше и на добра работа на нашите централни защитници Божидар Чорбаджийски и Пламен Гълъбов, които въпреки че направиха няколко груби грешки, редовно изчистваха високите центрирания на съперника.

С това равенство България остава на третото място в групата с три точки, като вече води с две на Гибралтар, който днес допусна тежко поражение при гостуването си на Северна Македония с 0:4. Западните ни съседи са втори със седем точки, на три зад Грузия. Следващият мач на България е домакинство на Гибралтар на 23 септември, а цикълът ще бъде завършен с гостуване в Скопие три дни по-късно. "Лъвовете" продължават серията си без победа, която вече наброява осем поредни мача. Равенството е второ в мачовете ни срещу Грузия, като в това съперничество имаме четири победи и две загуби.

Нашите излязоха на терена с тениски, на които е изобразен ликът на пострадалия в петък Тодор Неделев.

Още в първите секунди имаше напрежение в наказателното поле на България, когато Адриан Краев се подхлъзна и падна в краката на Кхвича Квараскхела, който падна. Съдията обаче не отсъди дузпа и посочи играта да продължи. Натискът на домакините бе доста сериозен в началото, а в осмата минута феновете им аплодираха в чест на пострадалия Неделев.

България прие играта в своята половина, което започна да затруднява грузинците. До голяма степен и липсата  кой знае какви технически качества на съперника слагаше край на някои от опасностите.

Домакините нямаха кой знае колко чисто положения през това първо полувреме, но за тяхното превъзходство подсказваха изпълнените осем ъглови удара срещу нито един за нашите. През всичките 45 минути нямаше нито един точен удар.

Втората част започна в много бавно и накъсано темпо заради нарушения, но в 56-ата минута Грузия бе близо до гол. Квараскхела навърза няколко защитници и центрира остро към Джорджес Микаутадзе, който засече от опасна позиция, но прати топката над вратата.

В 62-ата минута България по чудо оцеля. Първо Квараскхела бе изведен зад защитата и прехвърли Михайлов, но Пламен Гълъбов изчисти пред гол линията. Секунди по-късно стражът спаси опасен удар с глава. Това бяха първите точни удари в мача. В 73-ата минута родният страж трябваше и да лови остро центриране след грешка на Мартин Минчев, който тръгна да финтира пред наказателното ни поле.

В 85-ата минута Грузия отново се размина с гол. Резервите Цитиашвили и Зивзивадзе комбинираха, като последният засече топката и я прати покрай вратата.

Грузия: Георгий Лория, Лаша Двали, Гурам Кашия, Давид Хочолава, Иракли Азаров (63 - Отар Китейшвили), Саба Лобжанидзе, Анзор Меквабишвили (63 - Зурико Давиташвили), Ника Квеквескири, Хвича Кварацхелия, Валери Казаишвили (52 - Георги Цитаишвили), Жорж Мекаутадзе (80 - Буду Зивзивадзе)

България: Николай Михайлов, Иван Турицов, Божидар Чорбаджийски, Пламен Гълъбов, Антон Недялков, Мартин Минчев (85 - Ивайло Чочев), Андриан Краев, Георги Костадинов, Георги Миланов, Илиан Стефанов (65 - Кристиян Малинов), Атанас Илиев (51 - Георги Минчев)