Рахийм Стърлинг отбеляза три от четирите гола за Манчестър Сити при победата на шампионите с 4:0 като гост на Норич. “Гражданите” спечелиха за двадесети път през сезона и с днешните три точки отново се откъснаха на дванадесет пред втория Ливърпул.

Фил Фоудън откри още в четвъртата минута, но попадението му не бе зачетено заради засада. Малко след това Бернардо Силва бе близо до гол, но нацели гредата, а гостите от Манчестър не спираха да атакуват противника си.

В 18-ата минута и “канарчетата” удариха греда - след изстрел с глава на Грант Хенли. Тринадесет по-късно Стърлинг се разписа за първи път днес, давайки на своя тима аванс от гол след едно полувреме.

Фоудън вкара редовен гол три минути след подновяването на играта, а след това повече от 20 минути попадения нямаше. Стърлинг поправи това, разписвайки се в 70-ата след асистенция на Рубен Диаш за 3:0.

В продължението на мача английското крило пропусна дузпа, но след това се поправи и с добавката оформи хеттрика си, както и крайния резултат - 4:0.

Норич е точно под чертата на изпадащите със 17 точки.