Луис Суарес използва едно от редките невнимания в парагвайската защита и наказа с левачката домакините - 0:1 за Уругвай в изключително важна световна квалификация в Асунсион. Голът на стария хищник в атаката донесе безценни три точки, които връщат с пълна сила първия световен шампион по футбол в играта за класиране.

Уругвайците вече имат 19 точки и са четвърти в класирането, а първите четири тима отиват директно в Катар.

Днес играят Колумбия и Перу (по 17 точки) и само един от тях или нито единият (при равенство) може да мине пред Суарес и компания.

Аржентина удари като гост Чили с 2:1, въпреки че игра без няколко от най-големите си звезди, включително Лео Меси. Тимът на Лионел Скалони вече се бе класирал, но нямаше и следа от отпусната игра - напротив.

Страхотен гол на Анхел ди Мария смълча трибуните в Калама, но още преди почивката изравни новата чилийска звезда, играеща в английския Блекбърн от втора дивизия - Бреретон Диас наниза великолепен гол с глава.

И пак преди да е изтекло първото полувреме Лаутаро Мартинес от Интер довкара отбита от вратаря топка за 1:2.

Чили е в тежка ситуация и може да гледа Мондиала по телевизията за втори пореден път. Те имат само три мача до края на груповата фаза, като са с 16 точки, на 3 от директното класиране. Предстоят им гостувания на Боливия и Бразилия, както и пряк дуел с Уругвай, който сега заема това четвърто място.

ВСИЧКО ЗА КУЛТОВИЯ МАЧ ЕКВАДОР - БРАЗИЛИЯ - ТУК.

В класирането води Бразилия с 36 точки, Аржентина има 32. Тези два гранда имат квоти за Катар.

Трети е Еквадор с 24, четвърти Уругвай с 19, пети Колумбия със 17, колкото има и шестият Перу. Чили е с 16, Боливия с 15, а Парагвай - с 13. Всички тези отбори на теория още имат шанс поне за бараж. Венецуела със 7 т. е елиминиран от сметките.