11-a поредна победа във всички турнири - това успя да постигне Наполи, който измъкна трите точки в тежкото гостуване на Рома от 11-ия кръг на италианската Серия А.

Играчите на Лучано Спалети продължават да са непобедени от старта на сезона, като определено демонстрират сериозна заявка за скудетото.

ВИДЕО С ГОЛА НА НАПОЛИ ВИЖТЕ ТУК>>>

След победата Наполи е лидер в класирането с 29 точки, като има 3 аванс пред шампиона Милан. След поражението пък Рома остава извън топ 4.

В герой за гостите се превърна Виктор Осимен, който в 80-ата минута смълча "Олимпико" с хубав гол. Победата за Наполи можеше да е още по-изразителна, но в края на първото полувреме съдията първо даде дузпа за гостите, но след консултация с VAR я отмени.

Преди двубоя в Рим пък Лацио успя да спечели при визитата си на Аталанта в Бергамо с 2:0.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ НА ЛАЦИО ВИЖТЕ ТУК>>>

С победата "орлите" изпревариха днешния си съперник на третото място в класирането и показаха, че могат да се справят отлично и без контузената си звезда Чиро Имобиле.