Интер спечели очаквано домакинството си на Спал с 2:1 в 14-ия кръг на Серия "А" и се изкачи на върха в класирането.

"Нерадзурите" се възползваха от грешната стъпка на Ювентус, който по-рано направи равен със Сасуоло, благодарение на головата си машина Лаутаро Мартинес, който отбеляза нови две попадения.

Аржентинският национал реализира в 16-ата и 41-ата минута, а СПАЛ върна едно попадение чрез Матиа Валоти в 50-ата минута, което се оказа недостатъчно.

Успехът е пети пореден за отбора на Антонио Конте в шампионата и е поредно доказателство, че той е твърдо решен да конкурира шампиона Ювентус за първото място. До момента показва достатъчно аргументи за подобно постижение.

Друга голова машина в Серия "А" - Чиро Имобиле, донесе победата на Лацио срещу Удинезе на "Олимпико" с 3:0.

Чиро вкара 16-ия и 17-ия си гол в първенството (втория от дузпа), а едно попадение добави Луис Алберто също от бялата точка. Комфортният аванс бе постигнат още преди почивката.

В друг очакван двубой от кръга постигна драматична победа над Парма като гост с късно попадение на Тео Ернандес.