Италия победи Финландия с 2:1 в Тампере и продължава да е с пълен актив от точки в евроквалификациите - шест победи в шест мача.

Поражението на финландците означава, че тяхното второ място в Група "J" далеч не е сигурно, тъй като Армения победи Босна и Херцеговина и се доближи на три точки зад северняците.

Ако Армения се класира автоматично на Евро 2020, Финландия ще търси шанс за класиране чрез Лигата на нациите, където България има възможност да играе заради второто си място в групата с Норвегия, Словения и Кипър.

Сметките са сложни, но най-просто казано ние се надяваме един измежду Шотландия, Норвегия, Сърбия и Финландия да се класира директно през квалификациите, за да се пробваме през плейофите на Лигата на нациите. Засега финландците са единствените на позиция да ни зарадват.

И това въпреки днешната им загуба от Италия, която дойде след много дискусионна дузпа за игра с ръка, реализирана в последствие от Жоржиньо в 79-та минута.

Преди това Чиро Имобиле откри за гостите в 59-та минута, а Теему Пуки от дузпа направи 1:1 седем минути преди ответния наказателен удар.

Така бе прекъсната впечатляваща серия от пет поредни домакински победи на финландците в официални мачове. В другия мач от тази група Армения изненадващо победи Босна и Херцеговина с 4:2 и мечтае за първото си класиране на голям форум.

Най-голямата издънка обаче бе за гърците. Те завършиха наравно 1:1 при домакинството си на последния Лихтенщайн и му подариха първа точка в квалификациите.

Интересна е и битката за второто място и в група "F", където Испания също е убедителен лидер с пълен актив от точки. Ла Роха очаквано победи Фарьорските острови - 4:0.

По-интересният мач обаче бе този между Швеция и Норвегия, който завърши наравно 1:1. Така "тре кронур" запази втората си позиция с 11 точки, а Румъния е трета с 10. Норвежците остават на една точка зад Румъния.

Северната ни съседка изненадващо трудно победи при домакинството си на Малта само с 1:0.

В група "D" изненадващият лидер с 11 точки остава Република Ирландия, която не игра в този кръг

Датчаните се издъниха при гостуването си на Грузия - 0:0, и са на две точки зад ирландците.

Третото място е за Швейцария с осем точки, но и мач по-малко. "Кръстоносците" очаквано победиха Гибралтар с 4:0.