Славия нанесе най-тежката загуба на Хебър от завръщането на пазарджиклии в елита. "Белите" спечелиха гостуването си на националния стадион "Васил Левски" с 3:0. Така след повече от 20 години столичани отново триумфираха срещу този съперник в мач за първенство. Последната среща между двата тима бе на 7 април 2001 година, когато Славия триумфира с 2:0.

Футболистите на Златомир Загорчич си извоюваха трета победа в четири изиграни мача през сезона досега, а деветте точки в актива им поне временно ги изстреляха до шестото място в класирането. Хебър пък е с шест точки след шест мача и се намира на десето място в таблицата.

Символичните домакините откриха резултата в 8-ата минута след чудесна контраатака, завършена от Мауро Серкейра с мощен удар от няколко метра. Намеса на ВАР обаче отчете засада и попадението не бе зачетено. Йон Бакеро вкара за Славия в 24-ата минута с хубав удар от границата на наказателното поле за 1:0.

Галин Иванов направи 2:0 в 57-ата минута, завършвайки атака, която сам започна. Той бе изведен прекрасно зад защитата, като първоначално бе вдигната засада, но консултация с ВАР показа, че той е бил в редовна позиция. В последната минута на редовното време Емил Вияки оформи класиката, засичайки с глава на далечната греда центиране от корнер - 3:0 и така зарадва феновете на своя тим.

В следващия кръг Славия посреща Ботев (Враца), докато Хебър гостува на "Левски".