Отборът на САЩ стигна само до 1:1 с Нова Зеландия в контрола в Синсинати, въпреки че изпусна куп положения да спечели, което се очакваше след три поредни мача без победа.

Серията вече е четири двубоя, след като в 89-ата минута бранителите на домакините някак успяха да изритат топката в Бен Уейн, новозеландската резерва, а оттам тя със странна парабола да влезе във вратата на САЩ. Комичен, куриозен гол - но стига за реми.

Резултатът не бе най-важното в тази вечер за американския сокър (да не се бърка с американския футбол), като голямата новина дойде минути преди мача. Маурисио Почетино е подписал договора си и вече е новият селекционер на Щатите.

Контрактът с 52-годишния аржентинец е за 2 години - до края на Мондиал 2026, който ще е именно в Северна Америка, на територията на САЩ, Мексико и Канада. Домакините ще искат силно представяне, а към момента проектът им влезе в задънена улица.

Почетино е най-голямото име на треньор, което се заема с отбора на Щатите. В историята немалко чужденци опитаха, като Юрген Клинсман е най-популярният от тях, но неговите успехи като наставник не могат да се сравняват с тези на аржентинеца.

Почетино е водил ПСЖ, Тотнъм и Челси, като стигна финал в Шампионската лига с "шпорите" през 2019 г.

В последните 13 години тимът бе винаги в ръцете на американски специалист, като се смяташе, че това е стратегията за развитие. Но Брус Арина, Дейв Сарахан, Антъни Хъдсън, Би Джей Калахън, Грег Берхалтер и Мики Варас (за два мача като временен) не са решението, смята Футболната федерация на САЩ.

За домашния Мондиал тя се обърна към "тежката артилерия" - Почетино.

Щатите играха на 7 от последните 8 световни първенства, като четири пъти излизаха от групите в елиминационната фаза. Но амбициите са по-високи.

В друга любопитна контрола тази сутрин, другите два домакини на световното - Мексико и Канада, направиха 0:0.