Аякс (Амстердам) продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона. "Синовете на Боговете" не успяха да спечелят шести последователен двубой, но все пак успяха да вземат точка при гостуването си на АЕК (Атина) в Лига Европа - 1:1.

Последната победа на нидерландския гранд датира отпреди месец и половина, когато те победиха Лудогорец с 4:1 в Разград. След това навъртяха три равенства и три загуби сумарно в шестте си мача оттогава.

Днес в група "В" на втория по сила турнир на континента началото бе обнадеждаващо за гостите, след като Стивън Бергвайн ги изведе напред четвърт час преди края на първата част. Капитанът бе точен от дузпа за 1:0, макар стотици лазери да се опитаха да го заслепят от трибуните.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ И РЕЗУЛТАТИТЕ В РАННИТЕ МАЧОВЕ В ТУРНИРА>>>

След като бяхме свикнали на доста стадиони да виждаме плакати, гласящи, че Косово е Сърбия, в гръцката столица ултрасите на АЕК вдигнаха такъв, който бе с послание "Косово е албанско".

А четвърт час преди края Домагой Вида донесе равенството на своя тим, който продължава без загуба след два изиграни мача с общо 4 точки в актива си. Аякс е с две равенства в два двубоя след 3:3 в Марсилия първия кръг.

Снимка: AP/БТА

Французите също стигнаха до втори пореден хикс и след зрелището срещу Аякс, сега отново направиха резултатно равенство - 2:2 срщеу английския Брайтън. Чансел Мбемба и Жордан Верету изведоха Олимпик напред в рамките на секунди - в 19-ата и 20-ата минута, но през втората половина на мача Паскал Грос намали, а Жоао Педро вкара дузпа в 90-ата минута за първата точка на "чайките".

Уест Хем оглави еднолично група "А" след победа с 2:1 като гост на Фрайбург. Лукас Пакета изведе шампионите в Лигата на конференциите напред след само 8 минути, но Роланд Шалай изравни за германския тим в 49-ата минута. Найеф Агуер пък донесе победата на лондончани в 66-ата минута след асистенция на Джеймс Уорд-Прауз.

В група "С" пък Рейнджърс допусна първо поражение, отстъпвайки с 1:2 при гостуването си на Арис (Лимасол).