Ливърпул победи Арсенал с 2:0 във втория полуфинален мач между двата гранда в турнира за Купата на Лигата и така си осигури място във финала, който ще се проведе на “Уембли”, където съперник на мърсисайдци ще бъде друг лондонски тим в лицето на Челси.

Двубоят за трофея ще се играе след малко повече от месец - на 27 февруари.

Диого Жота бе големият герой за “червените”, реализирайки по едно попадение и през двете полувремена на “Емиратс”, като и в двата случая асистенциите бяха дело на Трент Александър-Арнолд. За втори пореден мач Арсенал пък завърши с човек по-малко - след като преди седмица на “Анфийлд” бе изгонен Гранит Джака, днес сходна съдба имаше Томас Партей, който бе пратен в съблекалнята едва четвърт час след появата си в игра.

Гостите вкараха още в 13-ата минута, когато Жоел Матип засече с крак изстрел с глава на Фабиньо, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак седем минути по-късно Ливърпул поведе след пробив на Александър-Арнолд, който подаде към Жота, а той с удар по земя откри - 1:0. До края на полувремето нямаше кой знае колко опасности и пред двете врати.

След подновяването на играта натискът на гостуващия тим се засили, като Жота и Ибрахима Конате направиха пропуски в първия четвърт час, а след това същото стори и Минамино.

Двадесетина минути преди края пред Габриел Мартинели се откри една от малкото възможности за Арсенал, но без успех. В 77-ата минута Жота наказа “артилеристите” за втори път, отново след пас на Александър-Арнолд, който го изведе зад защитата. Един от асистентите на главния рефер вдигна засада, но след консултация с ВАР попадението бе зачетено.

В последната минута на мача Томас Партей получи втори жълт картон, заради който бе изгонен едва петнадесетина минути след появата си на терена.