Локомотив (Пловдив) се върна на победния път след двете поредни грешни стъпки в първенството.

Пловдивчани спечелиха с 3:2 срещу новака Царско село, в мач от деветия кръг, който се игра на стадион "Славия" в столицата.

Носителят на Купата на България нямаше особено трудности да стигне до успеха, макар и да не изигра най-бляскавия си мач.

Резултатът подлъгва, защото 5 минути преди края той беше 3:0 в полза на Локомотив и всичко в мача бе решено.

Това подейства отпускащо на играчите в черно-бяло и те наивно допуснаха два гола за 3:2.

Пловдивчани откриха в 19-ата минута при доста спорни обстоятелства. Дейвид Малембана стреля с глава, а топката се отклони от главата на Мартин Димитров и влезе във вратата.

При центрирането към национала на Мозамбик обаче имаше паднал играч на Царско село в наказателното поле, но реферът не пожела да спре играта, макар да имаше основание, защото той бе получил удар във вратата.

До края на първата част интересните моменти бяха малко, но в началото на втората Локомотив реши всичко.

Влезлият на полувремето Денис Алмейда удвои с глава само седмица след трансфера си в пловдивския клуб.

В следващата атака пък Бирсент Карагерен намери отлично Ален Ожболт, който вкара за 3:0 в полза на гостите.

До края Локомотив можеше да вкара още, но действаше разсеяно в предни позиции, а в самия край сякаш от нищото Царско село стигна до два гола.

Съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Андерсон в 86-ата минута.

Спорно решение, защото нарушението срещу бразилеца започна извън наказателното поле, но той направи няколко крачки и се строполи в него.

Зад топката застана Георги Минчев, който бе безгрешен.

С последното отиграване в мача холандецът Родни Антуи оформи крайното 2:3.

Така Локомотив запази третата си позиция, от която не може да бъде изместен този кръг.