Локомотив (Пловдив) загуби точки у дома на "Лаута" за първи път този сезон и след като не успя да спечели срещу Арда, пропусна да направи разликата си спрямо Лудогорец на върха в класирането още по-голяма. Мачът в Пловдив днес, който бе последен от деветия кръг на първенството, завърши при равен резултат - 0:0.

Двата отбора атакуваха при всяка отворила се възможност, но най-чистите им шансове дойдоха в самия край на мача. Първият удар в която и да е от двете врати дойде четвърт час преди края и бе на сметката на Арда, след като Светослав Ковачев намери отлично Матеус Леони, но той стреля в Мартин Луков, останал сам срещу него.

Още в ответната атака Бирсент Карагарен осъществи и първия успешен удар за домакините в рамката на Иван Караджов, стреляйки от петнадесетина метра, но топката попадна в ръцете на капитана на гостите.

Минута преди изтичането на четирите минути добавено време резервата Кенан Муслимович не успя да донесе победата на домакините. Австриецът прати топката зад Караджов, но Петко Ганев храбро я изчисти на сантиметри от гола.

Пловдивчани остават начело в класирането с 19 точки, две повече от шампионите от Лудогорец. Арда пък е на седмо място с 13 точки в актива си.