Локомотив (Пловдив) ще завърши редовния сезон на Първа лига като втори в класирането.

Това стана факт, след като кръг преди края пловдивчани спечелиха дербито срещу Левски с 1:0.

Предвид формата и мястото в таблицата на двата тима, получилият се резултат едва ли изненадва някого. Още повече, че Левски вече в девет поредни мача няма успех на "Лаута". За последни "сините" си тръгнаха щастливи от този стадион през пролетта на 2015-а, когато двата тима бяха част от долната половина на таблицата.

В долната половина ще е Левски по време на плейодите, като "сините" вече и математически загубиха шансове да са сред топ 6. Закъсалият столичен гранд ще е сред четирите тима, които ще се борят за седмата позиция в класирането, като към момнета "сините" заемат деветата позиция.

Локомотив от своя страна продължава да прави страхотен сезон. Вече 11 поредни мача "смърфовете" нямат загуба в първенството, като последната дойде именно срещу Левски, но на "Герена".

"Чернобелите" са загубили само три пъти в 25-те и мача, като уверено на този етап държат второто място в класирането. Пловдивчани са на 6 точки зад лидера Лудогорец, който обаче е и с мач по-малко, както и на пет пред третия ЦСКА.

Тази вечер на "Лаута" двата тима не изиграха особено вълнуващ мач, като положенията и интересните моменти не бяха кой знае колко.

Все пак Локомотив действаше доста по-смислено в предни позиции, като заслужено стигна до успеха, който дойде след попадение в самото начало на втората част. Тогава Бирсент Карагерен центрира остро, а Кристиан Илич по безумен начин бе оставен сам на няколко метра от вратата и без никакъв проблем успя да отбележи.

За 90 минути Левски отправи само два удара към вратата, които на всичкото отгоре бе неточеняха неточни, а това ясно показва игровата немощ на "сините" в офанзивен план.

Може би нелогично Левски можеше да открадне и точка, защото секунди преди края Насиру Мохамед стреля от няколко метра с глава, но ударът му като по чудо не попадна в очератанията на вратата, което щеше да означава сигурен гол.

С оглед на тази ситуация, "сините" може и да съжаляват, че си тръгват без точки, но като цяло през останалите 90 минути те не показаха, че заслужават нещо повече.

През първата част Локомотив създаде няколко чудесни шанса, но освен един диагонален шут на Карагерен, останалите не могат да бъдат окачествени като чисти.

Освен гола, другите добри шансове за домакините дойдоха в последните 25 минути на мача, когато резултатът спокойно можеше да стане по-убедителен.

Както обаче споменахме, заключителната ситуацията, открила се пред Мохамед можеше да отнеме победата от ръцете на Локомотив, но в крайна сметка това не се случи.