Висшата лига подари изключително атрактивен "боксинг дей", който спази традицията да се играят мачове в деня, в който на Острова отварят подаръците.

Въпреки че бяха отложени три двубоя от днешната програма заради кризата с коронавирус, ранните четири донесоха цели 22 попадения. Най-много паднаха на "Етихад", където Манчестър сити победи с 6:3 Лестър и си гарантира първото място във временното класиране с актив от 47 точки. Това е с шест повече от втория Ливърпул, чийто мач с Лийдс бе сред отложените.

Сити поведе още в петата минута и зададе бързо темпо на головете си. Кевин Де Бройне откри резултата, след като получи в наказателното поле, обърна се и веднага стреля точно по земя. В 14-ата минута резултатът стана 2:0. Юри Тилеманс събори Еймерик Лапорт и съдията прегледа ситуацията с ВАР преди да отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Рияд Марез и не сгреши. Последва един от малкото силни периоди за Лестър. Джеймс Мадисън видя как топката се удря в гредата след негов пряк свободен удар и намеса на Едерсон.

Сити обаче прекърши съперника секунди по-късно. Шмайхел парира центриране на Жоао Кансело, но така направи топката перфектна за Илкай Гюндоган, който вкара от лесна позиция за 3:0. Четвъртото попадение отново бе от дузпа, направена от Тилеманс. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Рахийм Стърлинг в 25-ата минута и английският национал се нагърби, за да отбележи.

В 56-ата минута Лестър върна едно попадение след бърза контраатака. В ситуация трима срещу един Келеши Ихеаначо подаде на Мадисън и той вкара от близка дистанция за 1:4. Три минути по-късно резултатът вече бе 2:4. Ихеаначо този път изведе Адемола Лукман и той вкара сам срещу вратаря. В 65-ата минут самият Ихеаначо реализира за 3:4.

Сити обаче си върна спокойствието четири минути по-късно, когато Еймерик Лапорт вкара с глава след центриране от ъглов удар. В края на мача и Стърлинг се разписа след корнер, а да оформи крайното 6:3.

Арсенал победи при гостуването си на опашкаря Норич с 5:0 и остава комфортно на четвъртата позиция с актив от 35 точки.

"Артилеристите" си направиха лесен мача още в шестата минута с откриващо попадение. Дълга атака завърши с подаване към Букайо Сака и прецизен негов удар от не далечна дистанция. В 44-ата минута Кийрън Тиърни реализира за 2:0 след прекрасен пас на Мартин Йодегард и диагонален удар по земя.

В 67-ата минута резултатът стана 3:0, когато Сака вкара много красиво попадение от границата на наказателното поле. Четвъртият гол падна малко преди края, когато точен от дузпа бе Александър Лаказет. Остана време и за гол на Емил Смит-Роу в 91-ата минута след асистенция на Никола Пепе.

Вечерта ще е радостна и за Тотнъм. "Шпорите" на Антонио Конте сразиха Кристъл Палас с 3:0 в домакинство и си върнаха за загубата от този съперник в първия полусезон. Така Тотнъм се изкачи на петото място с актив от 29 точки.

"Шпорите" откриха резултата в 32-ата минута. Лукас Моура проби през десния фланг и подаде на Хари Кейн, който с едно докосване отклони точно. Само две минути по-късно самият Моура се разписа за 2:0. Той бе точен с глава след центриране от същия този фланг на Емерсон.

Задачата на домакините се улесни още повече малко по-късно, когато Вилфред Заха си изкара ненужен втори жълт картон за блъскане срещу Давидсон Санчес. В 74-ата минута Тотнъм направи резултата класически, когато Моура отново асистира, а този път Хюн-Мин Сон бе на края на подаването с точен удар.

В другия мач, който се игра по същото време Уест Хям изненадващо загуби домакинството си на Саутхемптън с 2:3.