Лудогорец постигна трета победа в лятната си подготовка след триумф с 2:1 над румънския Ботошани в четвъртата си проверка.

В герой за разградчани се превърна полският нападател Якуб Швиерчок, който отбеляза двете попадения за българския тим.

Стойчо Стоев извади състав, който бе смесица от български и чуждестранни игричи. Шанс сред титулярите получиха младите Венцислав Керчев, Иван Йорданов и Доминик Янков.

Разградчани поведоха в 44-та минута, когато Швиерчок вкара, след като се пребори добре със защитник в наказателното поле.

Румънците обаче изравниха в 63-та минута чрез Джордже Мирон, който се възползва от центриране от корнер.

Швиерчок донесе победния гол за българския шампион още в ответната атака. Отново се пребори със защитник, но този път се откъсна и сам срещу вратаря реализира.

В същото време ЦСКА игра със съперника на Лудогорец в Шампионска лига - унгарския Ференцварош.

"Червените" допуснаха първо поражение в подготовката си след минимална загуба - 0:1. Единственото попадение падна в 71-та минута и автор бе Токмак.

ЦСКА може да съжалява за поражението, тъй като през първата част пропусна да поведе - нападателят Али Соу удари греда.

За "армейците" като титуляри започнаха новите попълнения  Диего Фабрини и Греъм Кери. Гоставо Бусато, Тони Уот и Денис Давидов влязоха като резерви.