Лудогорец допусна поражение с 1:4 от Динамо Киев в поредната си контрола на турска земя. Укрианският тим заби три от головете си преди да са изминали и 50 минути игра, а почетното попадение за родния тим отбеляза Кирил Десподов от дузпа в 78-та минута.

Първият удар към една от двете врати отправи Каули Оливейра. Вратарят Бушчан не бе особено убедителен, но все пак изби. За негов късмет не последва добавка.

В 37-ата минута Тимчук отправи опасен удар. Серджио Падт успя да избие в корнер. При последвалия ъглов удар украинците удвоиха преднината си. Витиньо беше сам във вратарското поле. От непосредствена близост той успя да бутне топката в мрежата.

В началото на втората част Динамо Киев направи резултата класически. Буялски беше оставен непокрит в наказателното поле. Неговият удар беше избит от тялото на Падт, но при добавката Микола Шапаренко нямаше как да сбърка.

В 76-ата минута украинският шампион вкара четвърти гол във вратата на Лудогорец. Защитата на "орлите" беше матирана с няколко подавания. Шапаренко нахлу в наказателното поле и подаде на Скорун. Той залъга бранител и с прецизен удар не остави шансове на Падт.

В 78-ата минута разградчани все пак върнаха един от головете. Десподов се възползва от грешка на Динамо и се озова очи в очи с вратаря Денис Бойко. Нападателят на родния тим обаче беше повален в наказателното поле. Съдията отсъди наказателен удар, който беше реализиран от потърпевшия Десподов за 1:4.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 30. Игор Пластун, 21. Жан Карничник, 6. Шакил Пинас, 22. Джордан Икоко, 23. Мануел Шоу (Алекс Сантана 18'), 64. Доминик Янков, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов, 73.Рик Джонатан, 19. Пиерос Сотириу