С два гола на Клаудио Кешерю, Лудогорец стартира защитата на титлата си с 2:0 над Царско село. Абсолютният новак в елита не успя да затрудни особено шампионите, които взеха трите точки почти "на ходом".

С 10 промени в състава, който загуби в сряда с 1:2 от Ференцварош в Шампионската лига, тимът от Разград нямаше никакви проблеми. Мачът се игра във Велико Търново, тъй като Лудогорец пожела да запази ремонтирания си терен в Разград за реваша от евробитката.

Дузпа в 6-ата минута даде шанс на Кешерю да вкара първия си гол, след като Жоржиньо бе дръпнат за ръката в наказателното поле от Веселин Минев. Румънецът не сбърка.

Гостите плахо опитваха да се държат равностойно на терена, но липсата на опит на такова ниво, а и на сработеност при много нови попълнения, оказаха видим ефект. Царско село просто нямаше шанс да затрудни Лудогорец.

В 67-ата минута Кешерю вкара втори гол след корнер, а след това Разград можеше да добави и още попадения, но в лежерен стил пропусна.

"Доволен съм, няма какво повече да искам", сумира впечатленията от мача Никола Спасов, треньорът на Царско село.

Очевидно ще трябва време абсолютният дебютант в елита да се почувства в свои води в Първа лига.