Мадридският "Marca" не спести критиките си към Реал след вчерашната издънка в Шампионска лига.

"Кралския клуб" загуби с 1:2 от Манчестър Сити у дома, като 12 минути преди края водеше в резултата и изглеждаше, че мачът е абсолютно под контрол

Всичко обаче се преобърна в рамките на 5 минути, в които гостите от Англия стигнаха до пълен обрат. За да е ужасът в бяло пълен, Серхио Рамос получи дежурния си червен картон, което прави задачата в реванша още по-трудно.

"Заплаха от разпадане", написа вестникът на своята първа страница.

Под това "разпадане" изданието няма предвид само снощния провал, а въобще бъдещето на сезона за Реал.

Тимът вече е аут от Купата на Краля, на прага е на ранно отпадане в Шампионска лига, а загуба в неделното Ел Класико ще означава изоставане на 5 точки от Барселона.

Подобно на предишния сезон, амбициите на Реал за трофей могат да угаснат още в средата на март.

"Безстрашният отбор на Зидан със сериозна защита и страхотно нападание, който мачкаше всичко по пътя си, просто изчезна. В последните 5 мача има само една победа.

Ще бъде ли загубено всичко още през март? Нека видим какво ще стане срещу Барса, всичко е в ръцете на Меси", написа изданието.

На другият полюс на емоциите бе каталунският "Mundo Deportivo", който със задоволство отрази поредния триумф на "техния" Пеп в Мадрид.

"Гуардиола тренира на Бернабеу", бе загалвието на изданието, като в първото изречение се уточнява, че каталунецът сякаш рутинно е прибавил шести успех в кариерата си на този стадион.

Часове след мача пък се появи и материал озаглавен "Защо Гуардиола е най-добрият треньор в света?".

На Острова също отдадоха дължимото на Пеп, като похвалиха перфектният му план за мача, който в крайна сметка му осигури чудесна преднина, за която може би и феновете на Сити не са се надявали.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos